Świetlica

 

Na parterze naszego budynku znajduje się świetlica szkolna, w której uczniowie spędzają czas rano, przed rozpoczęciem lekcji – od godz. 7.30, oraz po ich zakończeniu, do godz. 17.00.

Stąd wyruszamy do klas, na kółka – tutaj bawimy się i odpoczywamy.
Mając do dyspozycji sprzęt sportowy, kącik czytelniczy, zapas gier, materiały plastyczne i zabawki – tworzymy tu swoje popołudniowe Małe Światy.
Wczesną jesienią i w miesiącach wiosennych, gdy pogoda na to pozwala, czas świetlicowy spędzamy na powietrzu, korzystając z boiska szkolnego. Gramy wtedy w piłkę nożną, frisbee, siatkówkę, ringo i badmintona, bawimy się w baskucję i chowanego w naszym “lasku”, tworzymy budowle z piasku, budzimy z zimowego snu huśtawki i sprzęt boiskowy. Tu możemy biegać, skakać i hałasować do woli.
W każdym roku szkolnym praca świetlicy koncentruje się wokół małych projektów tematycznych, realizowanych podczas kolejnych miesięcy nauki. W tym czasie odbywają się dodatkowe konkurencje sportowe, plastyczne i tematyczne, nauka piosenek, konkursy, zabawy związane z tematem przewodnim projektu.
Na ten rok szkolny zaplanowaliśmy następujące projekty:Z mapą po Polsce- wspomnienia z wakacji; Projekt „Warzywko”; Nasza Szkoła; Magiczny czas Bożego Narodzenia; Sportowa zima; Miesiąc z książką; Wielkanocne Inspiracje; Wiosną w ogrodzie; Projekt „Zdrowie”; Artysiadło.

Tradycyjnie odbywa się u nas również każdego roku szkolny turniej tenisa stołowego i rozgrywki w piłkarzyki.
Zapraszamy do wspólnej zabawy
Wychowawcy Swietlicy